logo-moccacafe

moccacafé - sweetshop and coffee bar Moje chvíle pohody

HISTORIE NAŠICH ZKUŠENNOSTÍ SE ZAČALA PSÁT PŘED PADESÁTI LETI A ČTYŘMI GENERACEMI NAŠÍ RODINY.

kolecko 1kolecko 1Jiří Hochman nejstarší se narodil v roce 1931, vyučil se řezníkem u Špírků v Neveklově a řezničině se také věnoval. V padesátých letech  se stal hospodským, po léta spolu s manželkou Marií stáli za výčepním pultem ve vyhlášených hospodách v Táboře. Další generace- syn Jiří se vyučil číšnickému řemeslu a své zkušennosti sbíral v táborských gastronomických provozech.  V roce 1993 otevřel spolu se svou rodinou hotel v centru Tábora, kde po řadu let úročil své bohaté zkušennosti. Třetí generace- další nositel stejného jména  Jiří- se vyučil ve stejném oboru, a po absolvování pracovních stáží v Horním Rakousku a Severní Itálii, se vrátil do rodinné firmy.

V roce 1999 přijala rodina  další výzvu v podobě provozování curárny s velkou cukrářskou výrobou na hlavní třídě v Táboře. Cukrářského oboru se chopili s velkou chutí, vsadili na kartu klasické poctivé cukrařiny a na výrobu kopečkové i točené zmrzliny. Své cukrářské výrobky rozváželi do všech koutů regionu, zaměstnávali více jak 20 zaměstanců. Pak už bylo jen kousek k tomu otevřít si malou cukrárnu na vlastní adrese na starém městě v Táboře.

Cukrárna Moccacafé v Pražské ulici v Táboře vznikla v létě roku 2006 na popud touhy vytvořit něco malého, milého, kde bude práce založena na kvalitních  produktech a na lásce k řemeslu. Na začátku byly pouze 4 stolečky a malá vitrínka na zmrzlinu, o rok  později prošel celý prostor výraznou proměnou, v roce 2012 došlo ke zvětšení cukrárny a vybudování oddělené zmrzlinové a cukrářské výrobny, následně byly výrobny vybaveny nejmodernější technologií.
A právě třetí Jiří v pořadí se stal zmrzlinářem ve své malé cukrárně, denně věnuje osobně maximální péči výrobě zmrzliny, rozvíjí své řemeslo pravidelnými návštěvami Zmrzlinové univerzity v Bologni v Itálii - jedinečný institut svého druhu na světě.

Kdo ví, možná čeká naší rodinnou cukrárnu pokračovatel ve čtvrté generaci Hochmanů ať už v podobě nejstaršího Péti, nejmladšího Toníčka nebo zatím posledního čtvrtého malého Jiříčka..